Turknet İnternet Kesintisi 10.06.2020

Yaklaşık olarak 45 dkdır internet kesintisi yaşayan Türknet kullanıcıları çözümü destek kaydında aramaya çalışıyor ancak gelin görün ki teknik destek sayfası da açılmıyor… Bir türknet kullanıcısı olarak bu tarz sorunlar artık illallah ettirdi. Hız ile beni kazanan Türknet kopması ile soğutuyor… Şuan google üzerinde birçok kişi Turknet Bağlantı Sorunu, Türknet İnternet Kesildi, Türknet Arıza şeklinde aramalar yapıyor.

Twitter üzerinden çoğu kişi internet bağlantım kesildi dese de Türknet “Kısa süreli bir bağlantı soruu yaşıyor olabilirsiniz” demeyi sürdürüyor. Gelin hep birlikte twitter kullanıcıları neler yazmış bi bakalım.

Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmadı ancak twitter üzerinden iletilen taleplere Türknet şöyle cevap verdi:

 

Görünüşe göre internet bağlantısında genel bir problem mevcut. Bazı down kontrol sitelerine göre istanbul merkezli bir sorun varmış gibi gözüküyor. Yeni bilgiler geldikçe konuya ekleme yapmaya devam edeceğim.

 

Güncelleme: 10.06.2020 11:56

İnternet bağlantım geldi. Şuan herhangi bir sorun gözükmüyor.

 

Güncelleme: 10.06.2020 20:08

Görünüşe göre kesintinin temel sebebi Türknet’in web sayfasını yenilemesi gibi duruyor. Alakası tartışılır ancak bu süreç sonucunda Türknetin internet sitesi tasarımı değişti. Yeni tasarım aşağıdaki gibi:

Resmi büyütmek iziç üzerine tıklayınız.turknet-yeni-tasarim

 

 

Türknet İnternet Kesilme Sorunu Çözümü

 

Sizde son durumlar nedir? Yorum olarak yazabilirsiniz.

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

2 thoughts on “Turknet İnternet Kesintisi 10.06.2020”

  1. gençler bi araştırsaydınız internet sitesini yenilediler bi 45 dk internetler gittiği sırada siteyide yenilediler internet geldiğinde ilk bakmanız gereken site türknetin kendi sitesi olan https://turk.net/turknet-karnesi/ bu site burda çalışmaları arzaları kesintileri herşeye bakabiliyorsunuz yarında 11.06.2020 tarihinde saat 08:00 – 09:00 arasında istanbulun avrupa yakasında alt yapı çalışmaları gereği bir kesinti olacak bir kesinti olduğunda ve bölgece gitmişse ilk buraya bakın eğer bulamazsanız destek kaydı oluşturun türknetin şikayetlerinin çoğunluğu kulanıcıların doğru şekilde bilgilendirmediğinden alıyor mesela herkese sms yoluyla atsaydı kimse şikayet yazmayacaktı iyi günler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir